محل تبلیغات شما

هدف همه انسان ها در زندگی رسیدن به موفقیت است. دست یابی به این هدف آسان تر می شود اگر بدانیم مشهورترین کارآفرینان برتر جهان هم از ابتدا <<مشهورترین>> نبوده اند! بلکه انسان هایی عادی بودند و در میان مردم عادی دیگر زندگی می کردند. اما چرا امروز، ما آن ها را <<مشهورترین>> و <<موفق ترین>> می نامیم؟


در تلاش برای یافتن جواب این سوال، لیستی ۱۱ نفره، از کارآفرینان برتر جهان را گردآوری کردیم تا ببینیم واقعا چه ویژگی هایی موجب این اندازه از شهرت و موفقیت آن ها شده است.


کارآفرین موفق

حتما بخوانید: ۹ عادت کارآفرینان همیشه موفق


۱. اپرا وینفری
اپرا وینفری(Oprah Winfrey)
اپرا وینفری (Oprah Winfrey)
اپرا وینفری یکی از افرادی است که توانسته از زندگی فقیرانه خود در کودکی، به ثروتمندترین آفریقایی-آمریکایی قرن بیستم تبدیل شود. <<ملکه ی میزگرد روزها>> که ثروت او را بیش از ۳ میلیارد دلار تخمین می زنند را می توان بانفوذترین زن در جهان نامید؛ چرا که قدرت و نفوذش می تواند باعث موفقیت یک کتاب یا رئیس جمهور شود!

موفقیت باورنکردنی او را می توان متاثر از تربیت خاص وی و انظباط فردی دانست. مادرش خدمتکار بود و به همین خاطر کودکی اش را در فقر واقعی و پر از فراز و نشیب سپری می کرد. او همیشه در مدرسه به خاطر پوشیدن لباس های کهنه ای که از کیسه های سیب زمینی دوخته شده بود، مورد تمسخر همکلاسی ها و اطرافیان قرار می گرفت.

اولین موفقیت کاری او، استخدام در رادیوی محلی سیاه پوستان بود. حمایت و تشویق های مدیران رادیو، باعث شد اپرا همه تلاش خود را برای ارتقای سطح شغلی خود بکند، تلاشی که در نهایت منجر به حضور خانم وینفری در تلویزیون شد.

رابرت ایبرت (Robert Ebert)، خانم وینفری را برای اجرا در برنامه ی <<شوی تلویزیونی اپرا>> تشویق کرد. برنامه ای که در مدت کوتاه به یکی از موفق ترین و پربیننده ترین برنامه های تلویزیونی آمریکا تبدیل شد.

۲. والت دیزنی
والت دیزنی
والت دیزنی (Walt Disney)
والت دیزنی علاقه زیادی به نقاشی داشت و در کودکی معمولاً با کشیدن نقاشی اسب های مزرعه، خود را سرگرم می کرد. وقتی بزرگتر شد، به عنوان یک کارتونیست در دفتر رومه استخدام شد؛ ولی نتوانست به موفقیت چشمگیری دست یابد. وی در نهایت وارد بخش آگهی های بازرگانی تلویزیون شد و کم کم به انیمیشن علاقه پیدا کرد و توانست استودیوی شخصی خود را در زمینه ی تولید انیمیشن راه اندازی کند.

اسوالد خرگوش خوش شانس، اولین کاراکتری بود که دیزنی در کمپانی خودش آن را ساخت؛ اما تمام حقوق این شخصیت کارتونی و حق تولید آن به طور کامل در اختیار کمپانی یونیورسال بود. به همین خاطر وقتی والت از کمپانی یونیورسال جدا شد، تلاش کرد تا شخصیت کارتونی جدیدی را خلق کند که همه حقوقش متعلق به کمپانی دیزنی باشد و این، نقطه ی آغاز تولد میکی موس شد.

خلق این شخصیت کارتونی جدید، سکوی پرش خوبی برای کمپانی دیزنی شد؛ اما این هم نتوانست والت را راضی کند، به همین خاطر تصمیم به ساخت بزرگترین و باشکوه ترین پارک تفریحی دنیا گرفت؛ <<دیزنی لند>> پارک بی نظیری که مشابه اش در دنیا وجود ندارد.

اکنون کمپانی والت دیزنی یکی از بزرگترین غول های سرگرمی در دنیا به شمار می رود و بدون شک، دیزنی را هم می توان نمونه ی یک کارآفرین موفق، فوق العاده و خلاق در دنیا دانست.

حتما بخوانید: ۲۵ ویژگی کارآفرینان موفق
۳. جی.کی. رولینگ
جی.کی. رولینگ
جی.کی. رولینگ (J.K. Rowling)
جی.کی. رولینگ نام خالق داستان های مشهور و خواندنی هری پاتر است. تا قبل از نگارش داستان های هری پاتر، به عنوان یک زن معمولی تلاش می کرد تا زندگی اش را اداره کند. او بعد از فروش مجموعه داستان های هری پاتر شهرت زیادی به دست آورد و توانست به یکی از ن ثروتمند جهان تبدیل شود. در حال حاضر ثروت او را در حدود یک میلیارد دلار تخمین می زنند.

شاید همین موفقیت چشمگیر و باورنکردنی باعث شد شایعاتی مبنی بر اینکه رولینگ برای نگارش مجموعه کتاب های هری پاتر روح خود را به شیطان فروخته است، بر سر زبان ها بیفتد. درست شدن این شایعات و دهان به دهان شدن آن نشان از موفقیت چشمگیر و باورنکردنی وی دارد.

۴. جان پاول دیجوریا
جان پاول دیجوریا
جان پاول دیجوریا (John Paul DeJoria)
امروزه جان پاول بیشتر به خاطر محصولات پل میچل و پترون تکیلا شناخته می شود. جان پاول دیجوریا همه چیز را از صفر شروع کرد. وی از والدینی آلمانی و ایتالیایی متولد شد و کودکی خود را در پرورشگاه و در میان گروه های خیابانی گذراند.

وقتی برای اولین بار سیستم پاول ویچل را راه اندازی کرد، برای فروش محصولاتش به در خانه ها مراجعه می کرد و مجبور بود شب ها را در اتومبیلش صبح کند. برای رسیدن به موفقیت، هزینه های زیادی پرداخت کرد. در حال حاضر درآمد سالانه ی وی را در حدود ۹۰۰ میلیون دلار تخمین می زنند.

جان پاول دیجوریا ثابت کرد که برای بهتر شدن در هر چیزی باید سختی ها را تحمل کرد و از تلاش دست نکشید.

حتما بخوانید: ۱۱ عادت کارآفرین های میلیاردر
۵. مادام سی.جی والکر
مادام سی.جی والکر
مادام سی.جی والکر (Madam CJ Walker)
سارا بردلاو مشهور به سی.جی والکر را می توان یک زن اُعجوبه دانست. او به عنوان اولین سیاه و سفید میلیونر آمریکایی شناخته می شود. وی در سال ۱۸۶۷ متولد شد. والدین، خواهر و برادرش در مزارع لوئیزیانا به عنوان برده کار می کردند. او اولین فرد از اعضای خانواده بود که شانس با او همراه شده و در آزادی کامل متولد شد.

مادام سی.جی والکر زمانی که مشاهده کرد موهایش به دلیل کار در رخت شو خانه و تماس با مواد شوینده شروع به ریختن کرده است، تصمیم گرفت دارویی برای ترمیم موهایش درست کند. ریختن مو، مساله ای بود که بسیاری از ن کارگر در رخت و خانه در آن زمان درگیرش شده بودند و خانم والکر، به جای کنار آمدن با این مساله تصمیم گرفت به دنبال راه حل آن باشد؛ و این آغاز کار حرفه ای او در زمینه ی تولید محصولات مو و زیبایی برای ن سیاه پوست بود.

همانطور که انتظار می رفت، وی برای رسیدن به هدفش با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرد. خانم والکر یک زن باهوش، خلاق و کارآفرین است که کاملاً می توان او را در این زمینه موفق دانست.

۶. استیو جابز
استیو جابز
استیو جابز (Steve Jobs)
وقتی تصمیم می گیرید در مورد افراد کارآفرین مطلبی بخوانید و یا بنویسید، نمی توانید خیلی راحت از کنار اسم استیو جابز، یکی از مشهورترین کارآفرینان برتر جهان، رد شوید. استیو جابز به دلیل مشکلات مالی و عدم توانایی والدینش در پرداخت هزینه های تحصیل مجبور به ترک دانشگاه شد. هرچند به طور غیررسمی در برخی از کلاس ها از جمله کلاس خوشنویسی شرکت می کرد. حضور وی در این کلاس ها و یادگیری خطاطی بعدها به او کمک کرد تا انقلابی را در طراحی خط و انواع آن پدید آورد (می توان گفت اگر جابز در آن کلاس های خوشنویسی شرکت نمی کرد، شاید امروزه این همه تنوع فونت در دنیای دیجیتال نداشتیم!).

در ادامه ی مسیر زندگی برای رسیدن به موفقیت، کمپانی اپل را با یکی از دوستان دوران کودکی اش به نام استیو زنیاک که متخصص الکترونیک بود، راه اندازی کرد. اغلب از او با نام پدربزرگ دنیای دیجیتال یاد می شود. در واقع کار استیو یک تغییر بزرگ و شگرف در دنیای الکترونیک به وجود آورد. در زمان مرگش ثروت خالص وی را در حدود ۸.۳ میلیارد دلار تخمین زدند و اعتبار و نام او صرف بسیاری از محصولات رایانه ای نسل بعدش هم شد.

منبع:.chetor

کرکره های برقی همه جانبه برای کیفیت بهتر زندگی

تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

تبلیغات و راه های تبلیغاتی

های ,ها ,موفقیت ,وی ,یک ,جی ,را در ,می توان ,یکی از ,می کرد ,سی جی ,وینفری oprah winfrey

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی